وبلاگ

وام مسکن اندیشه

سقف مبلغ وام مسکن در شهرک اندیشه شهریار در بهار 1403

یکی از بزرگترین موانعی که بسیاری از سرمایه گذاران املاک و مستغلات با آن روبرو هستند – به ویژه زوج های جوان- تامین مالی آنها است.ما می دانیم که وقتی برای خرید یک دارایی در شهر جدید اندیشه تهران به بودجه نیاز دارید، باید این فرآیند تا حد امکان سریع، انعطاف پذیر و بدون استرس باشد. حتما سعی کنید تمامی مراحل وام گرفتن خودتون انجام بدین چون این جوری خیلی سریعتر و بهتر به نتیجه می رسید.

سقف تسهیلات (وام ) خرید مسکن اعلام شده در شهر جدید اندیشه

از تیرماه 1402 برای مراکز استان‌ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت، مبلغ تسهیلات خرید مسکن به صورت انفرادی ( آپارتمان حداکثر تا 25 سال) 320 میلیون تومان می باشد. سقف فردی تسهیلات خرید مسکن در سایر شهر‌های کشور( از جمله شهرک اندیشه ) 240 میلیون تومان خواهد بود ، استعلام عدم وجود سابقه چک بازگشتی و بدهی وام و انجام استعلام داخل بانکی، الزامی می باشد. معمولا ثبت نام وام بانکی برای خرید مسکن به خاطر جمع کردن مدارک (لطفا تمامی مراحل خودتون انجام بدین اصلا کاری نداره ) و پیدا کردن ضامن کمی طول می‌کشد.

وام مسکن اندیشه 1402

همچنین سقف تسهیلات جعاله تعمیر واحدهای مسکونی از محل اوراق ممتاز در همه مناطق کشور 160 میلیون تومان است که در آن شرط قدمت ساخت وجود ندارد، اما برای تسهیلات خرید مسکن پرداخت این تسهیلات برای املاک حداکثر 30 سال ساخت امکانپذیر است (منبع : source) . دقت نمایید در صورتی که ملک خریداری می کنید سال ساخت در سند تک برگ قید نمی شود و ملاک قرار ندهید ، فقط پایان کار ساختمان مورد تایید شهرداری قید می شود.

منظور از وام 640 میلیونی تومانی در شهرک اندیشه کرج

وام 640 میلیون تومانی

وقتی می‌گوییم یک زوج در شهرک اندیشه فاز یک می‌تواند 640 میلیون تومان وام بگیرد، منظورمان جمع دو تا وام 240 میلیون تومانی فردی و یک وام تعمیرات مسکن (جعاله) 160 میلیونی است، ( یعنی دو وام فردی به علاوه یک وام جعاله 640 =160+240+240 ) . البته باید مبلغی در حدود 120 الی 130 میلیون تومان بابت خرید اوراق بپردازید ، پس خالص ارزش آن با کسر هزینه اوراق حدود 525 الی 520 میلیون تومان است،امیدوارم قابلیت اخذ وام 640 میلیون تومانی را درک کرده باشید . همچنین برای اطلاع حداکثری مبلغ رهن آپارتمان در اندیشه عکس زیر مشاهده نمایید ( در ضمن حداقل دو هفته زمان می بره ) . مبالغ اعلام شده برای خانه های شخصی ساز داخل حریم فاز یک ( ارغوان ها و شقایق ها ) با تعداد واحد کل ساختمان از 12 عدد کمتر می باشد سایر قسمت ها یقینا مبلغ کمتر می باشد مثلا مجتمع کاشانه مهر 55 متری با پارکینگ اختصاصی شاید 220 میلیون تومان هم رهن نکنند.

مبلغ رهن کامل ملک

اقساط وام 640 میلیونی مسکن

ابتدا وام  جعاله مسکن 160 میلیونی : باید بدانید نرخ بهره 22.5 درصد می باشد ، اقساط ماهانه 4.5 میلیون تومان می باشد .بازپرداخت آن 60 ماهه می باشد .پس مبلغی حدود 270 ملیون تومان می بایست برای تسویه وام جعاله بدهید .

وام مسکن 640 میلیونی

برای وام زوجین ( دو عدد 240 میلیون ): باید بدانید نرخ بهره 22.5 درصد می باشد ، اقساط ماهانه 9.6 میلیون تومان می باشد . بازپرداخت هم حداکثر 144 ماه می باشد .

در نتیجه 5 سال اول این وام می بایست 4.5+9.6 =14.1 میلیون تومان قسط بدهید و هفت سال انتهای مبلغ 9.6 میلیون می بایست قسط بدهید.

افزایش وام مسکن از محل اوراق حق تقدم برای خانواده های دارای فرزند

تاثیر هر فرزند بر وام مسکن چقدر است ؟ براساس قانون جدید از آبان 1402 ،‌ به ازای هر فرزند زیر بیست سال ، 25 درصد به سقف تسهیلات خرید و جعاله مسکن اضافه می‌شود. که این مبلغ تا 4 فرزند به 100 درصد خواهد رسید. یعنی وام 640 میلیونی حال حاضر در شهرک اندیشه در صورتی که شما یک فرزند داشته باشید به مبلغ 800 میلیون تومان افزایش یافته است و در صورتی 2 فرزند داشته باشید به 960 میلیون تومان افزایش یافته است. فقط اعطای این تسهیلات مشروط به آن است که نرخ باروری شهرستان محل تولد پدر و فرزند بالاتر از دو و نیم نباشد.که موضوع این دستورالعمل حداکثر تا آبان ماه 1407 امکان‌پذیر خواهد بود.

اقساط وام 960 میلیونی در اندیشه ( فرض کردیم دارای دو فرزند زیر 20 سال هستید )

  • اقساط وام جعاله 240 میلیونی با باز پرداخت 9 ساله مبلغ قسط ماهانه آن حدود 5.2 میلیون تومان است
  • اقساط وام زوجین 720 میلیونی دارای باز پرداخت 16 ساله که مبلغ قسط هر ماه آن 13.9 میلیون تومان می شود .

در نتیجه وام 960 میلیونی در 9 سال اول برابر 19.1 میلیون تومان می باشد و در هفت سال انتهایی 13.9 میلیون می باشد.

نتیجه گیری

یک گزینه رایج استفاده از وام برای خرید خانه در اندیشه است.در هر صورت، اگر ملکی را به‌عنوان خانه یا سرمایه‌ گذاری می‌خرید، وب سایت مسکن لطفی در اندیشه فاز یک را بررسی کنید تا هم از قیمت ملک اطلاع پیدا کنید و هم سایر شرایط اطلاع پیدا کنید. حتما یک ضامن قبل خرید ملک پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button