وبلاگ

رابطه مستاجر و مالک

 نکاتی برای مستاجران و صاحبخانه ها برای داشتن یک رابطه کاری خوب

یک مستاجر و یک صاحبخانه رابطه همزیستی دارند. در حالی که مستاجر انتظار دارد به سؤالات و نیازهای خود توجه کند، مالک (موجر) می خواهد ملک او امن باشد و اجاره به موقع توسط مستاجر پرداخت شود. ما نگاهی می اندازیم به اینکه چگونه یک مستاجر و یک مالک می توانند در جهت حفظ یک رابطه سالم و گذر از مسائلی که هر دو طرف ممکن است با آن مواجه شوند، کار کنند.

نکاتی درباره روابط مستاجر برای صاحبخانه

مستاجر نیز باید مسئولیت خود را بپذیرد تا رابطه با موجر (مالک) حفظ شود. در اینجا نکاتی وجود دارد که مستاجر و موجر باید به آنها توجه کند. 

اجاره خود را به موقع پرداخت کنید

دلیل اصلی رابطه بین مستاجر و مالک این است که مستاجر اجاره بها را به صاحبخانه می پردازد. هر گونه تاخیر در پرداخت اجاره بها منجر به مشکلاتی در توافق می شود. همیشه اجاره بها را به موقع پرداخت کنید. قبل از نقل مکان، سپرده امنیتی توافق شده را پرداخت کنید.

رابطه مستاجر و مالک

ملک را به خوبی حفظ کنید

در حالی که ممکن است مالک ملک نباشد، اما به عنوان مستاجر، مسئولیت حفظ ملک بر عهده شماست. چیزی را در خانه نشکنید که ضرر بزرگی برای موجر باشد. همچنین اطمینان حاصل کنید که ملک به همان شکلی که به شما داده شده است، تحویل داده شود.

تعمیرات کوچک را به تنهایی انجام دهید 

اگرچه خانه متعلق به صاحبخانه است، اما شما به عنوان مستاجر مسئول فرسودگی خانه هستید. اگر مشکل کوچکی مانند نشتی شیر، شکستن دستگیره در یا مشکل برق وجود دارد، به جای مزاحمت برای صاحبخانه، خودتان آن را حل کنید. فقط در صورت تعمیرات بزرگ مانند نشتی یا ایرادات سیم کشی به مالک مراجعه کنید.

اگر حیوان خانگی دارید به مالک خود اطلاع دهید

یک مستاجر باید قبل از امضای قرارداد، موجر را از حیوانات خانگی یا برنامه های پذیرش حیوانات خانگی مطلع کند. موجر شما باید از آن آگاه باشد، زیرا ممکن است جوامعی وجود داشته باشند که حیوانات خانگی در مجاورت خود را ترجیح ندهند.

با همسایگان خود خوب رفتار کنید

این مسئولیت شما به عنوان یک مستاجر است که در مجتمع آپارتمانی خوب رفتار کنید. وارد بحث نشوید و به قوانین جامعه مسکن پایبند باشید. در هیچ فعالیت غیرقانونی که ممکن است شما را مجبور به تخلیه ملک کند، افراط نکنید. هیچ ساختمانی رفتار ضد اجتماعی را تحمل نمی کند و می تواند از مستاجر بخواهد بدون اطلاع قبلی و با اثرگذاری فوری تخلیه کند.

به حریم خصوصی هم احترام بگذارید

این مفید است که مستاجران خود را بشناسید و دوستانه رفتار کنید به عنوان مثال، اگر نیاز به بازدید از ملک دارید، به جای اینکه بدون اطلاع قبلی در محل حاضر شوید، به مستاجران خود از قبل اطلاع دهید . مزاحم بودن یا شخصی بودن بیش از حد فقط رابطه شما را مختل می کند. 

اولویت نیازهای مستاجر

در حین نقل مکان به ملک شما، یک مستاجر ممکن است از شما بخواهد که تغییراتی در آپارتمان متناسب با نیازهای خود داشته باشید. اگر این یک خواسته ناعادلانه نیست، مالک باید از یک رابطه طولانی مدت پیروی کند. هر تغییری که ایجاد شود ممکن است فقط در بلندمدت به نفع ملک باشد. “در خانه ای که قصد داشتیم به آن نقل مکان کنیم، با دستشویی مشکل داشتیم. با حضور شهروندان سالخورده در خانه، می‌خواستیم برای اهداف راحتی، دستشویی‌ها را تغییر دهیم. مالک ما بسیار فهمیده بود و تبدیل را تأیید کرد و همچنین برای جلوگیری از هر گونه حادثه نرده هایی را در حمام ها قرار داد.(منبع :source)

در مسکن لطفی ، تیم اجاره ما خدمات عالی به مشتریان، مشاوره تخصصی ارائه می دهد. بنابراین، اگر به دنبال یک نماینده جدید برای ملک خود هستید، با ما با شماره 09125766834 تماس بگیرید، تا ببینید چگونه می توانیم کمک کنیم.

مطلب مشابه

اجاره آپارتمان در اندیشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button