وبلاگ

کدوم طبقه بعد زلزله باشیم

در زلزله کدام طبقه بهتر است

اگر در منطقه ای زلزله خیز زندگی می کنید، احتمالاً می خواهید بدانید که در این مورد امن ترین طبقه کدام است.

کدام طبقه از ساختمان در هنگام زلزله ایمن تر است؟

اگر در نزدیکی ساختمانی که در آن هستید، زلزله ای رخ می دهد، بهتر است به یکی از طبقات بالاتر ساختمان بروید. بسیاری از مردم به طور غریزی پایین می روند، اما شما باید سعی کنید به طبقه سوم یا حتی بالاترین طبقه ای که در دسترس است برسید.

شما باید از پایین رفتن خودداری کنید زیرا طبقات پایین مکان ایده آلی برای بودن نیستند. اگر در هنگام وقوع زلزله در طبقه بالا هستید، یک مکان امن برای مخفی شدن پیدا کنید و تا زمانی که خطر از بین برود، بمانید.

اگر در طبقه همکف هستید، هنگام وقوع زلزله، بهتر است سعی کنید در صورت امکان بالاتر بروید.

همیشه از آسانسور دوری کنید و اگر امن است و ساختمان آسیبی نمی بیند از پله ها بروید. اگر این گزینه ایمن نیست، باید یک مکان سرپناه برای مخفی شدن پیدا کنید .

ساختمان ها زلزله دیده

در صورت وقوع زلزله در ساختمان به کجا نباید رفت؟

اگر زلزله ای در حال وقوع است و در ساختمانی هستید، همیشه بهتر است سعی کنید در اطراف ساختمان حرکت نکنید و در داخل ساختمان تردد کنید. این می تواند خطرناک باشد و احتمال آسیب دیدن شما را بیشتر کند.

ممکن است چیزی روی شما بیفتد، یا اگر نزدیک باشید، ممکن است یک پنجره بشکند و شما آسیب ببینید. در بیشتر موارد، اگر می توانید نوعی سرپناه پیدا کنید، بهتر است سعی کنید در جایی که هستید بمانید.

طبقات همکف یا طبقات پایین، مناطقی هستند که بدترین زلزله را تجربه می کنند، بنابراین شما نمی خواهید به آنجا بروید. ممکن است عده ای در این طبقات گرفتار شوند زیرا زلزله بسیار بد است و نمی توانند به طبقه بالاتر بروند.

همانطور که از نامش پیداست زمین لرزه ها روی زمین تاثیر می گذارند و بیشترین آسیب را در سطح زمین وارد می کنند. اگرچه این بر طبقات بالای یک ساختمان تأثیر می گذارد، اما ضربه بسیار ملایم تر است و تقریباً خطرناک نخواهد بود.

آیا هنگام زلزله باید ساختمان را ترک کرد؟

در صورت وقوع زلزله، اگر در حال حاضر پناه گرفته اید، همیشه بهتر است از جایی که هستید خارج نشوید. در بسیاری از موارد، یک ساختمان مکان امن تری برای بودن است و می توانید به عنوان وسیله ای برای محافظت از خود، پناهگاهی برای پنهان شدن در زیر آن پیدا کنید.

کارشناسان توصیه می کنند در صورت امکان به طبقه بالاتر بروید، اما حتی این می تواند خطرناک باشد. به همین دلیل است که ممکن است این گزینه برای هر موقعیتی گزینه خوبی نباشد.

اگر در یک وسیله نقلیه در حال حرکت هستید، در اسرع وقت و با خیال راحت توقف کنید.

  • ماشین خود را در لبه جاده یا پیاده رو، دور از تیرهای برق، سیم های بالای سر و پل های هوایی پارک کنید.
  • در ماشین بمانید و ترمز دستی را تنظیم کنید. اگرچه ممکن است ماشین به شدت روی فنرهایش تکان بخورد، اما مکان خوبی برای ماندن تا زمانی است که لرزش متوقف شود.
  • برای گوش دادن به برنامه های اضطراری رادیو را روشن کنید.
  • اگر سیم برق روی ماشین شما افتاد، داخل آن بمانید تا زمانی که یک فرد آموزش دیده سیم را بردارد.
  • هنگامی که شروع مجدد رانندگی برای شما ایمن است، از خطرات ناشی از زلزله، مانند ترک در روسازی، سقوط خطوط برق و تیرها، سیل، فروریختن پل ها آگاه باشید.

نتیجه گیری

وقتی زلزله شروع می شود، هر کجا هستید، فوراً پناه بگیرید. در صورت نیاز چند قدم به مکان امن نزدیک بروید. آنجا بمانید تا لرزش متوقف شود.

منبع مورد استفاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button