وبلاگ

مزایا و معایب شهر جدید اندیشه

مزایا و معایب شهر جدید اندیشه

شهر جدید اندیشه در غرب استان تهران واقع شده است ، با توجه اینکه در فاصله ی حدود 30 دقیقه ای با شهر تهران واقع شده است ، افراد زیادی هم برای دوری از آلودگی و هم برای زندگی با توجه به قیمت کمتر نسبت به تهران اینجا را انتخاب می کنند. سایر دلایل انتخاب اینجا: حمل و نقل عمومی بهبود یافته، ترکیبی از فرهنگ ها و دسترسی آسان به مغازه ها و امکانات. اما سبک زندگی که با یک منطقه شهری همواره ممکن است آن چیزی که شما به آن عادت کرده اید نباشد، بنابراین قبل از هر حرکت بزرگی از مزایا و معایب آن آگاه باشید تا به شما در تصمیم گیری کمک کند.

مزایای مثبت ویژه شهرک اندیشه

قیمت آپارتمان

قیمت هر متر مربع آپارتمان در شهرک اندیشه عموماً پایین‌ تر از شهرهای بزرگ است که به مالکان خانه فضای بیشتر و امکانات اضافی مانند اتاق خواب‌های بیشتر می‌دهد. همچنین جهت اطلاع از وام مسکن در شهر جدید اندیشه لینک ببینید. هر چند الان از لحاظ قیمت بین شهرک های اطراف تهران بالاترین حد خود را دارد.

نزدیکی به تهران

فاصله این شهرک تا تهران حدودا نیم ساعت و در ساعات اوج ترافیک حداکثر یک ساعت می باشد ،پس آنچنان جای نگرانی نیست .فاصله شهرک اندیشه تا تهران چقدر است را ببینید.

نزدیکی به فرودگاه مهرآباد

فاصله مناسب تا فرودگاه


اگر مجبور هستید برای کار زیاد سفر کنید، مطمئناً هنگام زندگی در شهرک اندیشه ، رفت و آمد شما حدود یک ساعت به فرودگاه می رسید ، که نسبتا قابل قبول می باشد.

مراکز خرید متعدد

در اندیشه فاز یک هر نوع وسیله ای از پوشاک تا لوازم خانگی به راحتی در دسترس می باشد یا هر وقت قصد خرید گوشی موبایل هم داشتید مغازه های متعددی در دسترس می باشد .

مراکز خرید سر فاز
سر فاز

آب و هوای مناسب

شهرها اغلب با اشکال مختلفی از آلودگی دست و پنجه نرم می کنند که بر زندگی روزمره ساکنان تأثیر می گذارد. بارزترین آنها آلودگی هوا است که ناشی از شلوغی خیابان ها، ترافیک سنگین است.تنفس هوای آلوده می تواند منجر به مشکلات تنفسی و مشکلات سلامتی طولانی مدت شود. اگر مشکلات تنفسی دارید، زندگی در شهر تهران ممکن است بهترین ایده نباشد. 

سبک زندگی بسیار آرام تر

  • به شما کمک می‌کند تا بهتر روی کارها تمرکز کنید و خلاق‌تر باشید
  • به شما کمک می‌کند تا نگرانی‌های خود را تا حدی فراموش کنید و با آرامش بیشتری با مشکلات روبرو شوید
  • به جلوگیری از پیری زودرس کمک می کند و ظاهر پوست را بهبود می بخشد
  • عزت نفس، خلق و خوی و روابط بین فردی را بهبود می بخشد

امنیت مناسب

محله ای با میزان جرم و جنایت پایین، احساس آرامش را برای ساکنان خود فراهم می کند. برخی از مطالعات نشان می دهد که اصیل سازی می تواند نرخ جرم و جنایت را کاهش دهد . خوشبختانه میزان جرم و جنایت در سطح خوبی می باشد و جهت زندگی خانوادگی مناسب می باشد.

مراکز آموزشی و تفریحی

هنگامی که یک محله توسعه می یابد، می تواند به امکانات جدید مراقبت های بهداشتی نیز منجر شود که قبلاً در دسترس نبودند. آوردن این امکانات می تواند دسترسی بیشتری به مراقبت های بهداشتی ایجاد کند و متخصصان پزشکی واجد شرایط بیشتری را جذب کند. با توجه توسعه این شهرک در سطح بسیار خوبی از مراکز آموزشی قرار دارد.دانشگاه پیام نور شهریار واقع در شهرک صدف و درمانگاه شبانه روزی به راحتی در دسترس قرار دارد.

 تاکسی های عمومی داخلی

برای اکثر مجتمع های معروف در این شهرک خط تاکسی داخلی هست و در کمترین زمان ممکنه می توانید خود را به ایستگاه اتوبوس یا تاکسی سرفاز برسانید.

مکان تاکسی سر فاز

معایب ( مشکلات ) شهر جدید اندیشه

شهرنشینی سریع و اغلب بدون برنامه ریزی می تواند خطرات عمیقی را به خصوص در کشورهای در حال توسعه به همراه داشته باشد. این خطرات شهرنشینی شامل افزایش بی‌ثباتی اجتماعی، تهدید به زیرساخت‌های حیاتی، کمبود بالقوه آب و سایر منابع حیاتی است. که امیدوارم شهرک اندیشه به این سمت پیش نرود.حال به بررسی آن می پردازیم.

معایب اصلی شهرک اندیشه

ترافیک به سمت تهران و بالعکس در بعضی از ساعات روز

ترافیک موجود در صبح ها و عصرها به سمت تهران و بالعکس که می بایست در این ساعات با تمرکز بیشتری رانندگی کنید، این مشکل زمانی نمود پیدا می کنه مثلا ساعت 8 صبح ساعت شروع کار اداره شما باشه یا ساعت 8 صبح ساعت شروع کلاس درس شما در دانشگاه باشد . در صورتی که قصد اجاره آپارتمان در شهر جدید اندیشه داشتید این پاراگراف بخونید.

عدم وجود مترو نزدیک به اندیشه

هیچ ایستگاه مترویی نزدیک این شهرک نیست و حدود 15 الی 20 دقیقه با ماشین نزدیکترین مترو با اینجا فاصله داره .

نبود فرصت شغلی کافی

یکی از کارهای موجود در اندیشه مغازه داری می باشد ، که بعضی از شغلها واقعا در اینجا در حال اشباع شدن هستن مانند آرایشگاه مردانه ، املاک ، میوه فروشی ، سوپر مارکت

نبود امکانات کافی در همه فاز ها

به طور مثال فاز یک اندیشه فاقد سینما می باشد و یا سایر فاز ها آنچنان به طور کامل تکمیل نشده و برای تامین وسایل روزمره یا باید ده دقیقه پیاده بروید یا حتما باید وسیله نقلیه داشته باشید. برای دیدن خانه های ما در فاز یک لینک مشاور املاک در اندیشه فاز یک مشاهده نمایید.

نزدیک شدن قیمت آپارتمان به شهر تهران

وقتی قیمت آپارتمان به شهر تهران نزدیک بشه اصوالا کسی دیگه حاضر نیست در اینجا سرمایه گذاری کنه.تراکم بالای جمعیت می تواند منجر به حباب های دارایی شود که برخی را غنی می کند در حالی که دیگران را حذف می کند.

افزایش سریع جمعیت

افزایش سریع جمعیت شهری به این معنی است که نواحی حومه شهری بسیار سریعتر از مراکز رسمی شهری در حال رشد هستند. مناطق پیرامون شهری آن مناطقی هستند که بلافاصله در اطراف یک شهر قرار دارند. آنها مناطقی هستند که در حال گذار از روستا به شهر (روستایی به شهری) هستند.

عدم وجود پارکینگ ماشین در خیابان دنیامالی

بدون ترید شلوغ ترین خیابان شهر جدید اندیشه بلوار دنیامالی که هیچ پارکینگ شبانه روزی در این خیابان وجود نداره ، لطفا در صورتی که قصد خرید لوازم داشتید یا پیاده بیایید یا از تاکسی استفاده نمایید.

عدم رعایت علائم راهنمایی و رانندگی توسط تعدای از افراد

در خیابان های یک طرفه الخصوص در فاز یک شاهد این هستیم که ماشین ها بدون توجه در دو جهت در حال رفت و آمد هستن و یا در خیابان دنیامالی شاهد این هستین افراد ماشین به صورت دوبله پارک می کنند که باعث ترافیک می شوند .

منابع محدود

شهرهای کوچکتر اغلب منابع کمتری مانند فضای اداری، تامین کنندگان و خدمات حرفه ای در دسترس دارند همچنین جذب کارگران با استعداد در شهر های کوچک مثل اینجا دشوار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button